Домой

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій»




Скачать 24.62 Kb.
НазваниеТема: «Функції. Властивості та графіки функцій»
Дата10.05.2013
Размер24.62 Kb.
ТипДокументы
Содержание
Хід уроку.
Оголошення теми та мети уроку.
Систематизація й узагальнення основних відомостей про функцію та графіки функцій
Удосоналення знань і вмінь
Подобные работы:

Алгебра 9 клас.

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій»

Мета:

  1. узагальнити та систематизувати знання учнів із теми «Функції. Властивості та графіки функцій»; закріпити поняття лінійної функції, квадратичної функції; удосконалити вміння побудови графіків лінійної функції, квадратичної функції;

  2. розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, аргументувати свою відповідь;

  3. виховувати дисциплінованість, наполегливість, сумлінність у навчанні, цілеспрямованість, самостійність, працьовитість, тактовність у спілкуванні, всебічно розвинену особистість, патріотичність


^ ХІД УРОКУ.

    1. Організаційний етап.

Перевірка присутності учнів та їх готовності до уроку.

Мотивація навчання

У математиці поняття функції виникло разом з поняттям змінної величини, введеної Р. Декартом (1596-1650) і П. Ферма (1601-1665). Означення функції вперше сформулював у 1718 р. швейцарський математик Й. Бернулі (1667-1748). Нові відкриття розширювали поняття функції.

Більшість природничих і суспільних явищ, процесів можна описати за допомогою функції. Досліджуючи властивості функції, маємо можливості грунтовніше пізнавати реальний світ.

^ Оголошення теми та мети уроку.

Вчитель оголошує тему уроку та каже, що основне завдання, яке стоїть перед учнями на цьому уроці – це систематизувати та узагальнити їх знання із теми «Функції. Властивості та графіки функцій».

    1. ^ Систематизація й узагальнення основних відомостей про функцію та графіки функцій

Повторюємо означення, поняття області визначення й області значень. Повторюємо області визначення й області значень відомих простих елементарних функцій

y=kx+b, у=к/х, у=х2 , , у=х3

Повторюємо властивості побудови графіків цих функцій.

    1. ^ Удосоналення знань і вмінь:

Розбиваємо клас на пари по два учні. У кожної пари на парті є два аркуші паперу на якому нанесено поділки. Всі пари мають одне і те саме завдання. В парі учні мають різне завдання: один з учнів має побудувати графік заданої функції на заданому проміжку, інший має побудувати графік сімметричний відносно осі ординат графіку заданої функції

Завдання роботи:

Побудувати графік функції:

  1. на проміжку

  2. на проміжку

  3. на проміжку

  4. на проміжку

  5. на проміжку

  6. на проміжку

  7. на проміжку

  8. на проміжку

  9. на проміжку

  10. на проміжку

  11. на проміжку

  12. на проміжку

  13. на проміжку

  14. на проміжку

  15. на проміжку

  16. на проміжку

  17. на проміжку

  18. на проміжку

  19. на проміжку

  20. на проміжку

  21. на проміжку

  22. накресліть дугу R=1,5 на проміжку з центром в точці (1,5;6,2)

  23. накресліть дугу R= 1 на проміжкуз центром в точці (1,5;6,2)

Отже всі зробили завдання. Кожна пара складає аркуші разом.

    1. Підбиття підсумків уроку.

Запитання до класу:

Що ми робили?

Що ми отримали?

Що являє собою цей тризуб?

    1. Домашне завдання: повторити теоретичний матеріал з теми

Скачать 24.62 Kb.
Поиск по сайту:



База данных защищена авторским правом ©dogend.ru 2014
При копировании материала укажите ссылку
обратиться к администрации
Уроки, справочники, рефераты